Zabawa i nauka

Silnik strumieniowy odkryto już dawno, ale dopiero teraz zauważa się jego możliwości. Komora spalania silnika strumieniowego jest ukształtowana tak, aby napływające z przodu powietrze zmniejszało prędkość przepływu i ulegało sprężaniu w dyfuzorze wlotowym. Natomiast stabilizatory mają za zadanie wytworzyć zawirowania mieszanki paliwowo – powietrznej. Przed zapłonem trzeba przepływ powietrza wymusić, najlepiej przez rozpędzenie całości do kilkuset kilometrów na godzinę.

Srumieniowy

Foto: Wikipedia silnik strumieniowy

Do rozpędzenia pocisków do odpowiedniej prędkości stosowane są silniki rakietowe. Cechą silnika strumieniowego jest jego niewybredność pod względem paliwa oraz brak części ruchomych. Silnik strumieniowy wykorzystywany jest w wojsku jako dopalacz do bezzałogowych samolotów lub rakiet.

Hipersoniczne pociski rakietowe, których zadaniem będzie zniszczenie dowolnego miejsca na Ziemi w ciągu 60 minut wykorzystają silniki strumieniowe. Można skonstruować silnik strumieniowy na czasie np.: z reaktorem jądrowym do zapłonu mieszanki.

Silniki wykorzystujące parowanie i skraplanie gazu. Wystarczy rurka z gazem takim jak w zapalniczkach (butan). Robimy wahadełko i zbiornik z wodą do którego zanuży się jeden koniec rurki którą schłodzi i skropli się gaz. Silnik może pracować bez końca o ile będzie miał wodę . Zamieszczając magnesy może produkować prąd. Pomysł jak na razie był wykorzystywany w zabawce. Taką zabawkę można zobaczyć na YouTube (kogucik).

Silnik Grawitacyjny Chalkalisa czy też inne wykorzystujące moment obrotowy lub anomalia grawitacyjne to przyszłość.Za pomocą siły odśrodkowej można na przykład wytworzyć sztuczną grawitację na stacji orbitalnej. Można też zwiększać przeciążenia, masę.

Jest wielu pasjonatów, którzy tworzą własne konstrukcje nieraz znacznych rozmiarów. Jak na razie te wszystkie konstrukcje mają bardzo małą sprawność. Nie muszą to być jednak konstrukcje mechaniczne Świat grawitacji to gazy ciecze,. Wykorzystując prawa fizyki i tworząc anomalie można zbudować maszynę lub silnik grawitacyjny. Na razie to fantazja.

Napęd pneumatyczny.  Silnik na mimośrodzie  Zbiornik zamiast benzyną wypełnia się sprężonym powietrzem. Dwie minuty tankowania  sprężonym powietrzem i 2 godziny jazdy samochodem.  Ten wspaniały pomysł można zobaczyć na YouTube  http://www.youtube.com/watch?v=FA3nSL_b5cI

Jak widać silnik nie ma wału korbowego i skrzyni biegów. Prędkość zależy od ciśnienia powietrza i regulowana jest zaworami. Waga prototypu silnika do samochodu 5 kg. Obecnie w wykorzystaniu 15 kg. Benzyna i ropa po co? Wystarczy tylko sprężone powietrze i jeśli będzie odpowiedni zbiornik a nie musi być typowy jak w samochodzie zyskujemy przecież najmniej  300 kilogramów i sporo miejsca na zainstalowanie takiego zbiornika. Będzie to koniec koncernów naftowych i przemysłu samochodowego w obecnej formie. Za to zyskamy świeże powietrze. Na razie ten genialny pomysł jest tylko hobby i generuje sama koszty dla wynalazcy. Nie jesteśmy przygotowani na rewolucję  techniczną i na załamanie się rynków światowych.

Czarek

Dodaj komentarz